Kimyasal Peeling

  Cildin görünümünü düzeltmek amacıyla kimyasal maddeler kullanılmasıdır. Bu tedavide cildin hasarlı üst kısmı istenilen düzeye kadar etkilenir ve hedeflenen düzelme sağlanır. Bu tedavi başta yüz bölgesi  olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilir. Tedavi sonrası cilt parlak, genç ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Tedavi sırasında meyvelerden ve diğer besinlerden elde edilen ve Alfa Hidroksi Asitler (AHA) olarak adlandırılan kimyasal özler kullanılır.

   

  Kimyasal Peeling Nasıl Etki Eder?

  Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma ve sayıca azalma olur, cilt elastik yapısını ve gerginliğini kaybeder,sarkık, kırışık bir görünüm oluşur. Kimyasal peeling tedavisi ile sağlıklı ve genç hücrelerin cildin yüzeyine gelmesi canlılığını kaybeden problemli hücrelerin atılması sağlanır. Buna ek olarak kollojen ve elastin liflerde yapılanma sağlanarak elastikiyet ve gerginlik artışı olur.

   

  Peeling Tedavisi Hangi Problemlerde Kullanılır?

  Akne (sivilce) tedavisi

  Cilt çatlakları (Stria)

  Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerin (skarlarının) tedavisi

  Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi

  Kuru-cansız cilt tedavisi

  Ciltteki açık gözeneklerin kapanması

  Göz altı morluklarını azaltılması

  İstenmeyen renk değişikliklerinin (yaşlılık, güneş, gebelik, ve ilaç lekeleri) giderilmesi

  Yaşlanma etkilerini geçiktirmek ve cildi gençleştirmek için her sağlıklı cilde 6 seans peeling tedavisi uygulanmaktadır.

   

  AHA Peeling

  Bu tedavi yüzeysel bir kimyasal peeling uygulamasıdır. Son derece güvenli ve kolaydır. Hastanın problemine bağlı olarak tekrarlayan seanslar gerektirir. Hastalar hiç bir sıkıntı yaşamadan günlük aktivitelerine dönerler.

   

  TCA Peeling

  Derin ve daha etkili tedavilerde uygulanılır.  Seans sayısı daha azdır. Tedavi sonrasında kızarıklık, gerginlik ve soyulmalar olur.

   

   

  Cildimiz sağlık durumumuzu yansıtan bir ayna gibidir.

  Cilt bakımı sadece estetik ve görsel açıdan değil,cildin sağlığı açısından da temiz ve bakımlı olmalıdır. Aynı zamanda dış etkenlerden de cildimizi korumamız gerekmektedir. Bunlar; UV ışınları, sigara, alkol, sağlıksız beslenme,serbest radikaller, cildimize uygun olmayan ürün ve makyaj malzemeledir.

   

  ilerleyen yaşlarda cildin kırışmasını önlemek ve defarmasyona uğramaması için cildin temizliğine ve sağlık durumuna özen göstermemiz gerekmektedir.

   

  Merkezimizde cildin yapısına uygun ürünler kullanılıp, uzman kadrosuyla cildin yapısına ve ihtiyaç durumuna göre kişiye özel kürler hazırlanmaktadır.Yapılan cilt bakımı cildimizin derinlemesine temizlenmesini sağlar, cildin koruyucu tabakasının güçlenmesine yardımcı olur,nem oranını dengeler,gözenekleri açar ve cildin nefes almasını kolaylaştırır.

   

  Özel Cilt Bakımı Kürleri

  Cilt Analizi

  Akne Tedavisi

  Leke Tedavisi

  Anti-Aning

  Kişiye Özel Bakım