Lazer – Epilasyon

  LAZER EPİLASYON NEDİR?
  Lazer epilasyon en etkili epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Cilde uygulana lazer ışını, kıla köküne etki eder ve çevre dokuya zarar vermeden kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü yok eder. Vücut bölgelerine göre buz lazer (diode lazer) veya Alexandride lazer ile epilasyon yapılarak mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir.

  ALEXANDRİDE LAZER APİLASYON
  Acısız ve ağrısız bir şekilde belirli seans aralıkları ve dereceyle yapılan bir lazer ışın yöntemidir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışını, hedef yapıdaki kıl kökündeki renk içeren maddeleri hedef alarak kıl kökünü yok etmektedir.
  Cilde değmeden tamamen ciltten 3 cm uzaklıkta yapıldığından herhangi bir hijyen sorunu ile karşılaşmaksızın kolay bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

  DİODE-ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON
  Diode ( Ütüleme ) lazerler 808-810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel isimdir. Diode (Ütüleme) lazerler diğer lazer sistemlerinden farklı teknolojik özelliklere sahiptir. Epilasyonda Diode (Ütüleme) lazerler diğer lazerlerden daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkindir.
  Diode ütüleme lazerler diğer lazer cihazlarının görmediği ince Tüyleri görür ve etkili olur. Bunlar daha çok yüz, sırt, kol, üst bacak bölgelerinde etkili lazerlerdir. Bu nedenle bir Lazer Epilasyon ünitesinde mutlaka bulunmalıdır. Tüm bölgeler ve sonuçlar değerlendirildiğinde diode (ütüleme) lazerler etkili lazerlerdir. Diode ütüleme lazerlerin bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

  KADIN LAZER EPİLASYON
  Vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulup sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir.
  Hem iş hem de sosyal yaşamda hayatı zorlaştıran istenmeyen tüylerden arınmanın en etkili yolu ise lazer epilasyon uygulamalarıdır.
  Lazer epilasyon kadınlara güzellik, zaman ve hijyen kazandırıyor. Sadece birkaç seansta ömür boyu tüylerden kurtulan kadınların kendilerine olan özgüvenleri de artıyor.
  4-6 seans arasında etkili sonuç alma imkanı
  Lazer epilasyonda tek seans yeterli olmamaktadır. Bunun sebebi ise tüyler tek köklü değildir. Her seansta tüy köklerinin %20 ile %40’ı kaybolur. Kalan köklerden ise tüyler tekrar çıkar fakat her seansta yeni çıkan tüyler incelir. 4 ile 6 seans arası ise tüylerden tamamen kurtulmak mümkün olur.

  Epilasyon Yaptırmadan Önce Merkezimizden bilgi alınız.

  fotograf